VENTI - Agencja Interaktywna

Tu jesteś: Strona główna > Case study > UOKIK

UOKIK

 W sierpniu 2009 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do VENTI zapytanie dotyczące stworzenia nowej witryny internetowej Urzędu

Głównym celem nowej witryny była poprawa nawigacji na serwisie oraz wdrożenie mechanizmów wyszukiwania informacji. Ponadto Klient wymagał wdrożenia rozwiązań ułatwiających dostęp dla osób z wadami wzroku.

Pierwszym etapem prac była analiza przedwdrożeniowa na którą złożyła się analiza zasobów sprzętowych i programowych Klienta, analiza obecnej witryny oraz opracowanie założeń funkcjonalnych.

Na podstawie tych informacji VENTI przedstawiło propozycję projektów graficznych, rozwiązań funkcjonalnych, harmonogram wykonania witryny oraz migracji danych.

W wyniku przeprowadzonego przez Urząd konkursu  realizację serwisu powierzono VENTI. Podpisana umowa zakładała wykonanie witryny do końca 2009 roku a publikację witryny wraz z przeniesieniem danych w pierwszym kwartale 2010 roku. Tehchnologię wykonania witryny oparto na MySQL oraz PHP, jako system zarządzania treścią zaplanowano system VERTEcms. 

Po stronie VENTI w projekt został zaangażowany pięcioosobowy zespół: dwóch project managerów, dwóch programistów oraz grafik.

Zgodnie z założeniami do końca 2009 roku zespół opracował witrynę internetową opartą na systemie zarządzania treścią, w jej skład weszły m.innymi:

  • system nawigacji oparty o drop-down menu,
  • wyszukiwarka z systemem podpowiedzi oraz funkcją wyszukiwania dokumentów,
  • wyszukiwarkę rzeczników konsumentów i innych instytucji pomagających konsumentom,
  • moduł newslettera,
  • tematyczne kanały Rss,
  • moduł Biuletynu Informacji Publicznej,
  • funkcje ułatwiające korzystanie z witryny dla osób słabowidzących,
  • okolicznościowe layouty,
  • angielskojęzyczna wersja serwisu.

 

W dalszym etapie przystąpiono do migracji danych i treści z poprzedniej wersji serwisu. Przeniesiono zawartość około 2500 podstron. Witryna wraz ze wspomagającym oprogramowaniem została zainstalowana na serwerach wskazanych przez Urząd.

Od marca 2010 roku nowy serwis Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dostępny jest w internecie pod adresem www.uokik.gov.pl

Jeżeli chcesz polecić komuś naszą stronę wypełnij poniższy formularz:
* Twoje imię:
* Twój e-mail:
* Imię odbiorcy:
* E-mail odbiorcy:
Komentarz:
* pole wymagane