Oferta

Wiemy jak kreować wizerunek firmy w Internecie

Projektowanie stron www

Tworzenie stron responsywnych (RWD)

powrót

Czym jest Responsive Web Design?

Jest to idea projektowania stron www. Jej głównym założeniem jest to, że tworzona witryna będzie wrażliwa (ang. responsive) na zmiany szerokości ekranu, na którym jest oglądana. Witryna w sposób inteligentny dostosowuje rozłożenie poszczególnych elementów tak, żeby zapewnić jak największą wygodę przeglądania treści bez względu na to jakie urządzenie jest używane. 

Projektowane przez nas rozwiązania zapewniają, iż obsługa nawigacji jest zawsze w maksymalny sposób dostosowana do danego rodzaju urządzenia. Końcowy użytkownik nigdy nie napotka problemów wynikających ze źle przemyślanych elementów, które sprawdzają się na ekranach komputerów stacjonarnych czy laptopów, jednak nie są użyteczne na tabletach czy telefonach.

 


Jak działa Responsive Web Design (RWD)?

Do tworzenia witryn zgodnych z ideą RWD wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, które pozwalają na uzyskanie doskonałych efektów wyświetlania na różnych urządzeniach zarówno mobilnych, jak i stacjonarnych. Przy tworzeniu responsywnych szablonów całkowicie rezygnujemy z takich technologii jak Flash czy Silverlight na rzecz zaawansowanych skryptów, które powstają z wykorzystaniem HTML5, CSS oraz JavaScript. Odpowiednie połączenie wyżej wymienionych rozwiązań sprawia, że nasze serwisy RWD działają płynnie i wydajnie nawet w słabych konfiguracjach sprzętowych.

 

Dlaczego Responsive Web Design?

Rozwój technologii mobilnej w pewien sposób wymusił powstanie RWD. Spadek cen i popularyzacja smartfonów oraz tabletów doprowadził do zmiany sposobów korzystania z Internetu. Obecnie coraz większa rzesza użytkowników do przeglądania Internetu w domu używa tabletów, niczym niezwykłym nie jest również widok ludzi przeglądających Internet na swoich smartfonach na ulicy. To wszystko sprawia, że przedsiębiorca, któremu zależy na jak największej liczbie potencjalnych klientów powinien rozważyć stworzenie witryny opartej o rozwiązanie responsywne. To technologia RWD może zadecydować o przewadze konkurencyjnej w stosunku do firm, których strony www utrudniają dostęp do informacji. Zapewnienie użytkownikowi łatwej nawigacji na wszystkich urządzeniach może stać się kluczem do sukcesu.

 

Zalety Responsive Web Design:

 • Strony dostosowane do każdego urządzenia;
 • Elementy nawigacyjne, które ułatwiają korzystanie z witryny na urządzeniach z ekranami dotykowymi;
 • Brak oddzielnych wersji witryny dla urządzeń mobilnych;
 • Wyjątkowa elastyczność;
 • Wygoda użytkowania dzięki zoptymalizowanej nawigacji na różnych urządzeniach;
 • Optymalizacja SEO serwisu jest wykonywana jednorazowo dla różnych „wersji” serwisu;
 • Udostępnianie serwisu pod jednym adresem ułatwia użytkownikom dzielenie się i linkowanie.

 
Trochę liczb

Ilość odwiedzin witryn internetowych przez urządzenia mobilne (smartfony i tablety) w styczniu 2014 w stosunku do roku 2013 wzrósł znacząco z 4,5 proc. do 10 proc. Wartość ta systematycznie wzrasta z miesiąca na miesiąc. Istotny jest również stosunek ilościowy samych urządzeń, który w styczniu 2014, wynosił odpowiednio 55 proc. dla smartfonów i 35 proc. tabletów, pozostała 10 proc. to urządzenia mobilne nie należące do żadnej z dwóch grup.

Badania wykazują, że w styczniu 2014 roku penetracja rynku przez samrtfony w Polsce wyniosła 44 proc.

Analizując trend mobilny w oparciu o wyniki badań Mobile Life 2012, Mobile Life 2013 można oszacować, że w roku 2015 smartfony będą stanowić 60 proc. urządzeń, które wyprą tradycyjne telefony komórkowe. Obecnie 64 proc. użytkowników smartfonów aktywnie korzysta z przeglądarki internetowej w telefonie do przeglądania Internetu. 

RWD to jednak nie same smartfony. Trzeba pamiętać o 76 proc. użytkowników, których rozdzielczość ekranów wynosi ponad 1150 pikseli (wg Gaemius Ranking, styczeń 2014). Wykorzystanie całej powierzchni dostępnego ekranu zapewnia użytkownikowi wygodne przeglądania informacji.


Dlaczego z nami?

Ponieważ wyróżnia nas podejście do projektowania i przygotowania rozwiązania responsywnego. Nasze serwisy nie powstają na szablonie - każdy jest projektowany niezależnie z uwzględnieniem potrzeb klienta.

Często Responsive Web Design w wykonaniu mniej profesjonalnych firm sprowadza się do skalowania wszystkich elementów i ich przesuwania tak, żeby mieściły się na ekranie.

Nasze projekty są zawsze najpierw dokładnie analizowane. Jeżeli jakiś element nie jest ważny w przypadku wersji dla tabletów lub smartfonów, to zostanie on ukryty bądź umieszczony w miejscu gdzie nie będzie utrudniać nawigacji. Przemawia za nami wieloletnie doświadczenie w projektowaniu ston internetowych i zaangażowanie w wykonywaną pracę.


powrót

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA - FAQ

Venti - kontakt

FORMULARZA ZAPYTANIA

JEŻELI MAJĄ PAŃSTWO PYTANIE
DOTYCZĄCE NASZEJ OFERTY PROSIMY
O KONTAKT TELEFONICZNY
+48 42 639 89 02
LUB WYSŁANIE FORMULARZA

 1. * wybierz temat
 2. * podaj e-mail
 3. * napisz wiadomość
 4. * Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymania odpowiedzi zgodnie z zasadami opisanymi w Polityce Prywatności.
  TAK