Oferta

Wiemy jak kreować wizerunek firmy w Internecie

Pozostałe usługi SEM, SEO

07.06.2018 |

Audyt SEO strony internetowej

powrót

Co to jest audyt SEO?

Audyt SEO to usługa polegająca na kompleksowej analizie witryny internetowej, pod kątem elementów istotnych z punktu widzenia poprawnej współpracy z wyszukiwarkami internetowymi i efektywnego pozycjonowania strony w wynikach. Audyt SEO ma na celu wskazanie tych elementów, które należałoby poprawić, aby uzyskać lepszą widoczność w bezpłatnych (organicznych) wynikach wyszukiwania .

Efektem końcowym wykonania audytu jest wielostronicowy dokument, zawierający opis aktualnego stanu poszczególnych elementów oraz wytyczne, które są realne i możliwe do zastosowania w analizowanym serwisie. Całość audytu jest napisana przyjaznym, zrozumiałym dla przeciętnego użytkownika Internetu językiem. Zaawansowane aspekty techniczne poprzedzone są wstępem wyjaśniającym, czym jest analizowany element oraz na ile istotną funkcję pełni on dla efektywnego pozycjonowania.

 

Dlaczego warto wykonać audyt SEO?

Ruch z wyszukiwarki internetowej Google stanowi jeden z najbardziej istotnych źródeł ruchu niemal każdej witryny internetowej. Aby maksymalnie wykorzystać jego potencjał, należy posiadać witrynę internetową, spełniającą szereg wymagań wyszukiwarki Google. Wymagania te dotyczą zarówno aspektów niektórych technicznych dotyczących budowy strony internetowej, ale również jej contentu (treści, grafik) i liczby i rodzajów linków prowadzących niej. To wszystko jest analizowane w audycie SEO.

Kiedy warto robić audyt SEO?

Audyt SEO można wykonać praktycznie w dowolnym momencie istnienia strony internetowej. Istnieje jednak kilka kluczowych momentów w „życiu” strony internetowej, kiedy wykonanie audytu SEO jest szczególne zalecane:

 • Gdy planujemy dopiero stworzyć (zlecić) stworzenie nowej wersji istniejącej witryny internetowej,
 • Kiedy nasza witryna została właśnie stworzona przez webmastera,
 • Gdy planujemy skorzystać z usługi pozycjonowania,
 • Gdy nie jesteśmy zadowoleni aktualnej widoczności naszej witryny w wynikach wyszukiwania.


Audyt SEO nie jest usługą jednorazową. Raz wykonany audyt SEO nie pozostaje aktualny na zawsze, gdyż wymagania wyszukiwarek niemal bez przerwy ulegają zmianom. Dlatego jeżeli zależy nam na dobrym poznaniu optymalizacji swojej witryny, pod kątem współpracy z wyszukiwarkami internetowymi, istotne jest, aby regularnie wykonywać audyt SEO.

My, jako specjaliści, stale aktualizujemy i udoskonalamy swoje metody sprawdzania.

Co zawiera nasz audyt SEO?

Zakres naszego audytu SEO można podzielić na kilka istotnych aspektów analizy:

 • Aktualny stan w wynikach wyszukiwania – jak aktualnie jest widoczna witryna w wynikach wyszukiwania, na jakie frazy i jak to wygląda na tle najbliższej konkurencji.
 • Analiza i rekomendacje odnośnie budowy strony – analizujemy tutaj szereg elementów, począwszy od struktury serwisu i jego linkowania wewnętrznego, przez atrybuty meta, tytuły i nagłówki a na elementach nieetycznych kończąc,
 • Analiza i rekomendacje odnośnie indeksacji strony – tutaj analiza obejmuje takie elementy jak przekierowania, obsługę błędów, szybkość ładowania, dane strukturalne i wiele więcej.
 • Analiza treści i rekomendacje przykładowych treści – analizujemy treści pod kątem duplikacji, i ich jakości, a także przedstawiamy nasze propozycje treści zoptymalizowanych pod kątem wyszukiwarek.

 

Dlaczego warto wykonać audyt SEO właśnie z VENTI?

Agencja interaktywna Venti ma duże doświadczenie w pozycjonowaniu stron internetowych. Działamy na rynku od roku 2000, a strony pozycjonujemy od 2005 roku. Dzięki temu zdobytemu doświadczeniu posiadamy praktyczną wiedzę na temat tego, które elementy są najbardziej istotne dla dobrej współpracy witryny z wyszukiwarkami internetowymi. I tę wiedzę chcemy wykorzystać realizując audyt SEO. Wykonaliśmy już mnóstwo audytów, których wyniki po zastosowaniu przełożyły się na znaczące wzrosty pozycji audytowanych witryn na słowa kluczowe w wynikach wyszukiwania.

Koszty wykonania audytu SEO

Wykonujemy profesjonalne audyty SEO już od 1200 zł. Jednak dokładna cena wykonania audytu zależy od wielkości i złożoności analizowanej witryny. Dlatego cena audytu SEO zawsze jest ustalana indywidualnie. Dla witryn, które aktualnie pozycjonujemy, audyt SEO jest częścią usługi pozycjonowania, realizowany bez dodatkowych kosztów.

Skontaktuj się z nami a przedstawimy profesjonalną ofertę wykonania audytu serwisu WWW dostosowaną do Twoich potrzeb.


powrót
Venti - kontakt

FORMULARZA ZAPYTANIA

JEŻELI MAJĄ PAŃSTWO PYTANIE
DOTYCZĄCE NASZEJ OFERTY PROSIMY
O KONTAKT TELEFONICZNY
+48 42 639 89 02
LUB WYSŁANIE FORMULARZA

 1. * wybierz temat
 2. * podaj e-mail
 3. * napisz wiadomość
 4. * Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymania odpowiedzi zgodnie z zasadami opisanymi w Polityce Prywatności.
  TAK