Case study

Rozwiązujemy nawet najtrudniejsze problemy

KNF

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego

DATA REALIZACJI

05.2011

PROJEKT

Realizacja trzech gier interaktywnych z zakresu tematyki usług finansowych

GRUPA DOCELOWA

Dzieci w wieku 8-14 lat

 

KONTEKST I CELE

Gry prezentowane były przez Komisję Nadzoru Finansowego podczas 15 Pikniku Naukowego, który odbył się 28 maja w Warszawie. Organizatorami Pikniku byli Polskie Radio oraz Centrum Nauki Kopernik. Celem cyklicznie organizowanego przedsięwzięcia jest popularyzacja wiedzy za pośrednictwem ciekawych i niestandardowych form przekazu.
Komisja Nadzoru Finansowego przedstawiła gry, które w zabawny sposób zapoznawały młodych Uczestników z tematyką i terminologią ubezpieczeń, banków i giełdy.

 

MECHANIZM

Na potrzeby pikniku sterowanie w grach odbywało się z pośrednictwem GamePada.

 


"Złotówka - wyścigówka"

To gra polegająca na przemierzaniu trasy wyścigu: umiejętnym omijaniu przeszkód w postaci: kałuż, śmieci, piłek i zdobywaniu ekstra piktogramów, poprawiających jakość przejażdżki. Na trasie zbierać można piktogramy: "Polisy na życie" stymulującej regenerację, "Tankowania" zapewniającej turbo doładowanie auta, "Polisy autocasco" umożliwiającej ekstra naprawę oraz "Polisy turystycznej" dającej super ochronę.

 

"Złoty Skarbiec"

To gra w scenerii banku, polegająca na chwytaniu wpłacanych do kas banknotów i odwożeniu ich do skarbca. Ponieważ skarbiec cyklicznie opróżniał się, zasilając kasy bankowe, dział kredytów i bankomaty, zadanie polegało na premiowaniu Uczestników, wykazujących się refleksem w zbieraniu banknotów i jednoczesnym zasilaniu skarbca.

 

 

"Wygraj z Bessą"

To bitwa dwóch gigantów giełdy: Bessy - Niedźwiedzia i Hossy - Byka. Ciosy Uczestnika gry wpływały na wykres notowań giełdowych, znajdujący się ponad ringiem.

 

 

 

 

KOMUNIKACJA

Za pośrednictwem materiałów rozpowszechnianych przez Organizatorów Pikniku Naukowego.
Profil na Facebooku Komisji Nadzoru Finansowego

 

Venti - kontakt

FORMULARZA ZAPYTANIA

JEŻELI MAJĄ PAŃSTWO PYTANIE
DOTYCZĄCE NASZEJ OFERTY PROSIMY
O KONTAKT TELEFONICZNY
+48 42 639 89 02
LUB WYSŁANIE FORMULARZA

  1. * wybierz temat
  2. * podaj e-mail
  3. * napisz wiadomość
  4. * Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymania odpowiedzi zgodnie z zasadami opisanymi w Polityce Prywatności.
    TAK