VENTI - Agencja Interaktywna

DATA REALIZACJI

05.2011

KLIENT

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego

PROJEKT

Realizacja trzech gier interaktywnych z zakresu tematyki usług finansowych

GRUPA DOCELOWA

Dzieci w wieku 8-14 lat

KONTEKST I CELE

Gry prezentowane były przez Komisję Nadzoru Finansowego podczas 15 Pikniku Naukowego, który odbył się 28 maja w Warszawie. Organizatorami Pikniku byli Polskie Radio oraz Centrum Nauki Kopernik. Celem cyklicznie organizowanego przedsięwzięcia jest popularyzacja wiedzy za pośrednictwem ciekawych i niestandardowych form przekazu.
Komisja Nadzoru Finansowego przedstawiła gry, które w zabawny sposób zapoznawały młodych Uczestników z tematyką i terminologią ubezpieczeń, banków i giełdy.

MECHANIZM

Na potrzeby pikniku sterowanie w grach odbywało się z pośrednictwem GamePada.


"Złotówka - wyścigówka"

To gra polegająca na przemierzaniu trasy wyścigu: umiejętnym omijaniu przeszkód w postaci: kałuż, śmieci, piłek i zdobywaniu ekstra piktogramów, poprawiających jakość przejażdżki. Na trasie zbierać można piktogramy: "Polisy na życie" stymulującej regenerację, "Tankowania" zapewniającej turbo doładowanie auta, "Polisy autocasco" umożliwiającej ekstra naprawę oraz "Polisy turystycznej" dającej super ochronę.

 

"Złoty Skarbiec"

To gra w scenerii banku, polegająca na chwytaniu wpłacanych do kas banknotów i odwożeniu ich do skarbca. Ponieważ skarbiec cyklicznie opróżniał się, zasilając kasy bankowe, dział kredytów i bankomaty, zadanie polegało na premiowaniu Uczestników, wykazujących się refleksem w zbieraniu banknotów i jednoczesnym zasilaniu skarbca.

 

 

"Wygraj z Bessą"

To bitwa dwóch gigantów giełdy: Bessy - Niedźwiedzia i Hossy - Byka. Ciosy Uczestnika gry wpływały na wykres notowań giełdowych, znajdujący się ponad ringiem.

 

 

 

 

KOMUNIKACJA

Za pośrednictwem materiałów rozpowszechnianych przez Organizatorów Pikniku Naukowego.
Profil na Facebooku Komisji Nadzoru Finansowego

Jeżeli chcesz polecić komuś naszą stronę wypełnij poniższy formularz:
* Twoje imię:
* Twój e-mail:
* Imię odbiorcy:
* E-mail odbiorcy:
Komentarz:
* pole wymagane